Monika Hanigovská Futbal

Ultras Spartaka Trnava sa vracajú na tribúnu: Premenia ju na "megakotol"

Sú späť! Po bojkote, ktorý trval viac ako rok sa Ultras Spartak Trnava vracajú na severnú tribúnu. Kroky vedenia však budú naďalej sledovať.

Ilustračný obrázok k článku Ultras Spartaka Trnava sa vracajú na tribúnu: Premenia  ju na "megakotol"
Zdroj: TASR

Futbaloví ultrafans Spartaka Trnava ohlásili svoj návrat na tribúny. Do konca sezóny chcú premeniť severnú tribúnu na Štadióne Antona Malatinského na „megakotol“ a pomôcť Spartaku k zisku vytúženého majstrovského titulu. Dodávajú však, že s vedením klubu stále nie sú spokojní a mienia na to ďalej poukazovať.

„Napriek tomu, aj keď si to nikto z vedenia a možno ani z množstva fanúšikov neprizná a neuvedomuje, sme práve týmto krokom dosiahli presne to, čo bol náš primárny cieľ. Dotlačiť klub k tomu, aby Trnava bola v lige tam, kam patrí. Prvá. A veríme, že aj majstrovská,“ píšu Ultras Spartak a občianske združenie Bíli Andeli v spoločnom vyhlásení.

Zamerali sa na titul

"Jednomyseľne sme dospeli k názoru, že sme vyhrali. Dokázali sme naším postojom dotlačiť vedenie k tomu, aby bol konečne v Trnave stabilný káder, tréner, ktorý vie, čo robí. Aby bol A-tím finančne stabilizovaný a venoval sa naplno futbalu a nie meškajúcim výplatám. Aby sme mali po 45 rokoch reálnu šancu konečne získať to, na čo desiatky rokov čakajú tisícky spartakovcov – titul. Preto sme sa, po vypočutí si všetkých názorov a argumentov z rôznych skupín, rozhodli hlasovať o návrate na tribúny. A drvivou väčšinou sme sa dohodli, že áno,"" informuje ultras.

„Vrátime na štadión ‚kotol‘ hodný mena Ultras Spartak. A s ním sa vrátia všetky skupiny aj so svojimi vlajkami,“ uvádza Ultras Spartaka Trnava.

Ultras tvrdia, že nejde o krok „fanúšika úspechu“, ale o vyjadrenie podpory hráčom a trénerovi a snahu pomôcť im dotiahnuť dobre rozohranú sezónu do úspešného konca. „Hlavne to je ale naša úcta k tým, ktorí na Spartak chodia desaťročia. Ktorí dekády čakajú na to, čo zažili možno ešte ako deti. Alebo to poznajú len z počutia a každým rokom dúfajú v to, čo zažili ich otcovia a starí otcovia. Títo ľudia sú tí hlavní a jediní, ktorí si skutočne zaslúžia užiť koniec tejto sezóny so všetkým, čo k tomu patrí. Vrátane povestnej trnavskej atmosféry,“ dodávajú ultras v stanovisku.

Vedeniu veria

Voči vedeniu klubu však nespravili hrubú čiaru a naďalej mu neveria. „Trváme na našom postoji a názoroch, že tento klub potrebuje zmenu. Budeme na to aj naďalej poukazovať. Verejne. Pred zrakmi všetkých. Až kým neuvidíme jasnú víziu, čo ďalej. Čo mieni klub robiť do budúcna. Aké má plány, predstavy, aké kroky plánuje, aby konečne raz a navždy skončil tento ‚štandardný režim‘ .“ Spartak Trnava po reprezentačnej prestávke nastúpi v 3. kole nadstavbovej časti FL v Dunajskej Strede (nedeľa 1. apríla o 15.20), najbližší domáci duel odohrá v sobotu 7. apríla o 15.30 proti bratislavskému Slovanu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM