Rastislav Búgel Rôzne

Úrad práce eviduje sestry z trnavskej nemocnice: Prihlásilo sa ich 40

Trnavský úrad práce zaevidoval v súvislosti s odchodom sestier z Fakultnej nemocnice (FN) Trnava dovedna 40 uchádzačov o zamestnanie. V prvej fáze 38 a v týchto dňoch po ukončení práceneschopnosti ďalšie dve sestry.

Ilustračný obrázok k článku Úrad práce eviduje sestry z trnavskej nemocnice: Prihlásilo sa ich 40
Zdroj: TASR

V súčasnosti si postupne preberajú oznámenia o zaradení do evidencie. Povedala to riaditeľka odboru služieb zamestnanosti Viktória Fogelová.

„U každej sestry bude nasledovať štandardný postup. Musia preukazovať aktívne hľadanie zamestnania ako každý uchádzač, rovnako my im budeme hľadať nové pracovné uplatnenia,“ uviedla Fogelová. Podľa nej Úrad práce, sociálny vecí a rodiny v Trnave má v databáze voľné pracovné miesta v regióne nielen v trnavskej nemocnici, ale aj u ambulantných lekárov a v opatrovateľských službách.

Podľa hovorcu FN Matúša Stračiaka z nemocnice odišlo k 1. februáru 56 sestier. „Prijali sme medzitým 16 nových a v súčasnosti je v štádiu rozpracovanosti desať prijímacích konaní. Zostáva nám ešte voľných zhruba 20 pracovných miest,“ uviedol. Hovorca zdôraznil, že FN postupuje pri prijímaní zamestnancov individuálne, odmietla hneď v začiatku plošné prijatie odídených.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM