Monika Hanigovská Rôzne

Urobte si plány na november: Výber naj akcií, ktoré zažijeme v Trnave a okolí

V novembri sa v Trnave a okolí môžeme tešiť na rôzne podujatia. My sme pre vás vybrali tie, ktoré považujeme za najzaujímavejšie.

Ilustračný obrázok k článku Urobte si plány na november: Výber naj akcií, ktoré zažijeme v Trnave a okolí
Foto: Jaroslav Dodok

Deň vínnych pivníc

Sobota, 5. november, Trnava

Slávne tradície trnavského vinárstva a vinohradníctva opäť ožijú v Trnave prostredníctvom Dňa vínnych pivníc. Recept na „cestovanie“ po vínnych pivniciach je pomerne jednoduchý – treba si včas zaobstarať vstupenku – vínny pas, ku ktorému dostane majiteľ taštičku s príležitostným pohárikom. Vo vínnom pase nájde mapku historického centra Trnavy aj s vyznačenými pivnicami.

Divadlo: Zlatý kľúčik

Nedeľa, 6.november, o 16.00, Divadlo Jána Palárika v Trnave

Pozrite si v trnavskom divadle predstavenie Zlatý kľúčik. Dej otvára Alexej Tolstoj, ktorý kedysi dávno čítal Pinocchia od talianskeho autora C. Collodiho, no knihu niekde stratil. Príbehy, ktoré si pamätal, rozprával deťom a postupne si začal vymýšľať aj svoje vlastné. A tak vznikla rozprávková kniha Zlatý kľúčik. Starcovi Carlovi sa dostane do rúk čarovné poleno, z ktorého vyreže bábku – Buratina. Buratino je drzá a neposedná nátura. Vie byť aj milý, ale aj neposlušný. Otec Carlo mu kúpi za posledné peniaze Šlabikár, no Buratino – nezbedník nielenže nejde do školy, ale aj Šlabikár predá, len aby sa dostal do Cirkusu na bábkové divadlo. A tu začínajú jeho podivuhodné dobrodružstvá a hľadanie zlatého kľúčika, s ktorým nakoniec otvorí tajomné dvere. Na svojej strastiplnej ceste stretne Pierota, Malvinku, Cvrčka, Líšku, Kocúra a zlého Karabasa Barabasa, ktorý tiež chce zlatý kľúčik. Dokonca zablúdi do Hlupákova. Buratino to bude mať naozaj ťažké. Tvorivý tím pod vedením Kamila Žišku bude pomáhať Buratinovi, aby nakoniec Buratinov príbeh skončil šťastne a vrátil sa k svojmu dobrému otcovi Carlovi.

Lúčnica

Streda, 16. novembra, o 19.00, Dom umenia, Piešťany

Do kúpeľného mestečka neďaleko Trnavy si môžete zájsť na vystúpenie Lúčnice. Reprezentačný projekt bude výberom najúspešnejších programov. Diváci budú môcť počas večerného vystúpenia zachytiť rozmanité umelecké prejavy. Bohatá ľudová tradícia v tanci, jemné ženské tance ale aj temperamentné párové a virtuózne mužské tance budú lákadlom tohto reprezentačného programu.

Koncert kapely Kryštof

Nedeľa, 20.november, o 19.00, Športová hala, Trnava

Do malého Ríma zavíta známa česká skupina Kryštof a to v rámci svojej koncertnej šnúry Srdcebeat SK Club Tour 2016. Vystúpenie sa bude niesť v duchu posledného albumu a diváci sa môžu tešiť na šou, ktorá prinesie špeciálne efekty aj videoprojekciu.

Pesničkovo-divadelná šou

Pondelok, 21.november, o 17.00, Kino Hviezda, Paulínska 1, Trnava

V novembri si prídu na svoje aj naši najmenší Trnavčania. Produkcia Fíha tralala prinesie do Trnavy rozšírenú verziu najnavštevova­nejšieho divadelného predstavenia pre deti súčasnej slovenskej tvorby. Na deti bude čakať obľúbený škriatok Fíha, ktorý spolu s rozprávkovými postavičkami vyčaruje hodinový program plný zábavy a tanca.

Známi stand-upisti v Trnave

Streda, 23.november, o 20.00, Kino Hviezda, Paulínska 1, Trnava

Sú strašidelne zábavní a výstredne štipľaví. Parodickí a sarkastickí. A toto je ich hodina. Prichádza Na Smiech rodina! V hlavnej úlohe smrteľne smiešní stand-upisti Kristína Farkašová, Tomáš Hudák, Matej Sajfa Cifra, Jakub Ptačin, Dano Čistý a Antonious Vlachou.

Operné hviezdy v Trnave

Utorok, 29.november, o 20.00, Kostol sv. Jakuba, Františkánska ul., Trnava

Operné hviezdy nášho kraja zavítajú do kostola svätého Jakuba, kde v prvú adventnú nedeľu zaznejú operné árie, aj duetá svetoznámych skladateľov, či adventné piesne, ktoré navodia predvianočnú atmosféru. Okrem známych skladieb sa poslucháči môžu tešiť na operné esá nášho kraja. O skutočný predvianočný zážitok sa postará Lucia Duchoňová, Lucia Kubeková, Štefan Kocán, Daniel Čapkovič, Pavol Remenár s klavírnym sprievodom Martiny Tomašovičovej a speváckym zborom Technik Akademik. Program bude sprevádzať moderátor Kamil Mikulčík.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM