Monika Hanigovská Rôzne

Urobte si víkendové plány: 5 akcií v Trnave, ktoré stoja za pozornosť

Víkend už začína klopať na dvere. Ako ho stráviť? V Trnave sa uskutoční viacero akcií, ktoré stoja za pozornosť. My sme vybrali 5 z nich.

Ilustračný obrázok k článku Urobte si víkendové plány: 5 akcií v Trnave, ktoré stoja za pozornosť
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Tvorivé workshopy: Veľký Deň.

Sobota, 17. september od 13.00h, Ružový Park,

Ružový park uvíta v sobotu všetkých nadšencov hudby, kultúry, tvorivých workshopov a dobrej limonády. Návštevníkov dostatočne zamestnajú ruky, pretože budú vyrábať všakovaké kreatívne projekty.

Prečítajte si:Trnava bude plná zaujímavostí: Urobte si cukrovú vatu naozaj štýlovo!

Veľká oslava: GET FUN LIMITED

Sobota, 17. september o 21.00h, Mestská športová hala Trnava, Rybníková 15

Milan Lieskovsky oficiálne oslavuje 10 rokov na scéne a pripravil pre všetkých jeho priaznivcov veľkú oslavu tanečnej hudby, ktorá bude hrať až do štvrtej hodiny ráno. Program sľubuje novú, netradičnú GET FUN LIMITED.

Kino: Dieťa Bridget Jonesovej

Sobota, 17. september o 18.10h, Cinemax City Arena

Ako názov tretieho diela slávnej série napovedá, hlavným problémom bude tentokrát neplánované tehotenstvo. Taká vec dokáže vykoľajiť aj životom ostrieľanú Bridget, zvlášť keď netuší, s kým dieťa počala. A ako je to možné, keď je stále bez chlapa? Celkom jednoducho. Stačí, že v sprievode kolegyne navštívila odviazaný hudobný festival a v jeho priebehu sa „bližšie spoznala“ s pohľadným cudzincom (Patrick Dempsey). Vzápätí sa na jednej spoločenskej akcii presvedčila, že stará láska (Colin Firth) nehrdzavie, hoci pred pár rokmi definitívne skončila. S rozlúštením zamotaného rébusu ohľadom otcovstva jej nepomôže ani ľahko cynická gynekologička (spoluscenáristka Emma Thompson). Ako seriózny právnik Mark Darcy, tak úspešný prevádzkovateľ internetovej zoznamky Jack Quant sa k situácii postavia ako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a ich potomkom vytvoriť usporiadanú rodinu. To samozrejme ešte netušia, že ich šanca na otcovstvo je presne päťdesiatpercentná. Ako sa blíži termín pôrodu, Bridget cíti, že bude musieť s pravdou von a hlavne, že si bude musieť vybrať, komu bude jej dieťa hovoriť „otecko“. Normálny človek by poslal oboch na testy otcovstva. Lenže Bridget Jonesová nie je normálna, ale výnimočná.

Jesenný kvet

Sobota, Nedeľa, 17. – 18. september, Západné krídlo radnice

Mesto Trnava láka návštevníkov na výstavu kvetov našich mám – georgínov, ktoré zažívajú novú renesanciu. Trnava pripravila akciu nielen pre svojich rodákov, ktorý si chcú zaspomínať ale víta všetkých Trnavčanov, ktorým sa páčia kvetinové scenérie. Nechajte sa zlákať, Západné krídlo radnice uvíta prvých sobotných návštevníkov už o 10 hodine. Výstava potrvá do 18.00 hodiny. V posledný deň výstavy, v nedeľu, si môžete vychutnať akciu od 15.00 hodiny, pričom bude ukončená tiež o 18.00 hodine.

Prečítajte si:Žije pri Trnave a jej diela treba vidieť: Gabika robí torty, na aké si trúfa málokto

Zaujímavý workshop: Zvuky mesta

Sobota, Nedeľa 17. – 18. september, v areáli školy V jame, Trnava

V sobotu bude lákať zaujímavý projekt troch mladých interpretov a kapiel z Trnavy a z Prahy. Projekt pripravili na základe tzv. „field recording“, čiže terénneho nahrávania zvukov. Počas zaujímavého programu budú predstavené základné koncepty a technológie. Budete počuť bežné mikrofóny aj špeciálne kontaktné mikrofóny, hydrofóny (podvodné mikrofóny) či elektromagnetické senzory. Hostia ukážu poslucháčom tiež rôzne prístupy k terénnemu nahrávaniu s ukážkami. Pokúsia sa aj o nové meditácie. Následne sa obecenstvo a hosťami presunú do praxe – do trnavských ulíc. Vychutnajte si nevšedný workshop terénneho nahrávania Jonáša Gruska. Ten bude lákať návštevníkov v sobotu, 17.9.2016 od 13.00 h a v nedeľu, 18.9.2016 od 18.00 h.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM