Monika Hanigovská Rôzne

Užite si predĺžený víkend naplno: Prinášame tipy na podujatia v našom meste a okolí

Mnohí majú úsmev na perách, veď predĺžený víkend je už tu. A aké zaujímavé akcie môžete počas neho v Trnave a okolí zažiť? Tu sú naše tipy...

Ilustračný obrázok k článku Užite si predĺžený víkend naplno: Prinášame tipy na podujatia v našom meste a okolí
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Stredoveká prešovačka

1. septembra 15:00 do 22:00 na nádvorí radnice

Doprajte si v našom meste Stredovekú prešovačku. Ako uvádza organizátor akcie, návštevníci sa môžu tešiť napríklad na šliapanie hrozna, dobovú hudbu, ochutnávku vín a jedinečnú atmosféru. Tešiť sa dá aj na dve lákavé novinky.

Potulky Malým Rímom

1. septembra 16:30 pred mestskou vežou

V piatok si môžete vychutnať aj akciu s názvom Potulky Malým Rímom: Tradície trnavského vinohradníctva a vinárstva a malé degustačné minimum. Odborný sprievod návštevníkov oboznámi s tradíciami vinárstva, vinohradníctva a obchodu s vínom v Trnave v stredoveku a novoveku.

Čiara

1. septembra 21:15 v mestskom amfiteátri

Sú hranice, ktoré prekročíš len raz. Aj o tom je film Čiara, ktorý si môžete vychutnať už tento piatok v mestskom amfiteátri. Réžia Petra Bebjaka vnáša do kriminálneho námetu s prvkami trileru nákazlivú iskru, ktorá ho na míle vzďaľuje od obyčajnej žánrovej zábavy, a odhaľuje univerzálny ľudský príbeh zasadený do prostredia, v ktorom sa prelínajú kultúry, zvyky i životy. Pre Adama Krajňáka, otca rodiny a hlavu organizovaného zločinu na slovensko-ukrajinskom pohraničí, začínajú rušné časy – najstaršia dcéra sa vydáva za miestneho zlodejíčka Ivora, ukrajinský partner Jona začína rebelovať a na hranici sa objavuje nový tovar v podobe narkotík.

Balkan Night

2. septembra 21:00, ARTKLUB, Hlavná 17, Trnava

Ukončiť leto môžete aj horúcimi balkánskymi hitmi. Zresetujte si hlavu v našom meste na podujatí s názvom Balkan Night. Horúce rytmy budú návštevníkov klubu sprevádzať až do 04.00 hod.

Koncert ART MUSIC Orchestra

3. septembra od 15:00 do 19:00 v Chtelnickom kaštieli

Rozlúčte sa s letom naozaj štýlovo. Neďaleko nášho mesta si môžete dopriať nielen zaujímavý koncert. V Chtelnickom kaštieli sa totiž uskutoční podujatie s názvom Art Music Orchestra. Pri tejto príležitosti sa uskutoční aj burza kníh a ochutnávka vín.

Trnavské organové dni

3. septembra od 20.00 v Bazilike sv. Mikuláša, Trnava

Trnavské organové dni sa prehupnú aj do septembra. Ako uvádza organizátor akcie, medzinárodný festival Trnavské organové dni, ktorý privádza do Trnavy už od roku 1996 špičku hudobnej organovej scény, predstaví 3. septembra v našom malom Ríme Ines Maidre-Aarvik z Estónska.

Čechomor v Trnave

3. septembra o 18.00 v mestskom amfiteátri

Známa hudobná skupina to odpáli v našom meste. Kapela Čechomor sa dostala do povedomia širokej verejnosti filmom Rok ďábla, popri Samotároch a Konflíkářoch je asi najznámejším produktom českej nezávislej filmovej tvorby. Trnavská skupina Bystrík Banda sa predstaví na koncerte ako predskokan samotnej českej kapely.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM