Správy

V herni v Galante zaistili nelegálne kvízomaty

Akcia Úradu pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) proti nelegálnym kvízomatom vyniesla v jednej z herní v Galante zaistenie siedmich nelegálnych zariadení..

Ilustračný obrázok k článku V herni v Galante zaistili nelegálne kvízomaty
Zdroj: TASR/Marko Erd

Jedná sa o takzvané kvízomaty. O správe informovala Valéria Pernišová z oddelenia komunikácie ÚRHH.

Dozor

Úrad herňu monitoroval dlhodobo a vykonal v nej niekoľko dozorov. „Pred pár mesiacmi zapečatil jej vstupné dvere, keďže sa zistilo, že v nej boli protizákonne prevádzkované kvízomaty. K akcii prispeli aj podnety mesta Galanta a jej občanov, ktorí upozorňovali, že v herni sú neustále prevádzkované hazardné hry. V meste je navyše prijaté všeobecne záväzné nariadenie, ktoré zakazuje prevádzku hazardných hier na území mesta,“ uviedla Pernišová.

Zákon hovorí jasne

Úrad pri tejto akcii prvýkrát využil novelizovaný zákon o hazardných hrách. Ten umožňuje zaistenie a odobratie aj takých zariadení, ktoré sú z dôvodu znemožnenia ich zaistenia úradom pevne pripevnené k stene alebo podlahe. „Naše dozory niekoľkokrát odhalili, že úradná pečať bola z týchto zariadení odstránená a kvízomaty fungovali ďalej. Novelizovaný zákon nám v tomto rozviazal ruky a umožnil zaistenie aj tých zariadení, pri ktorých to predtým nebolo možné,“ uviedol generálny riaditeľ ÚRHH Peter Andrišin.

Podľa jeho vyjadrenia je herňa v Galante ďalšou ukážkou boja proti nelegálnemu hazardu. „Ten tu nemá miesto. Aj preto opätovne vyzývame prevádzkovateľov hazardných hier a osoby, ktoré sa na ich prevádzkovaní podieľajú, aby s tým prestali. Už dnes vedieme desiatky správnych konaní voči právnickým aj fyzickým osobám, ktoré prevádzkovali tzv. kvízomaty v rozpore so zákonom,“ dodal Andrišin.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

don pop

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM