han Krimi

V šestnástich si toho trúfol priveľa: Nafúkal, nemal vodičák, ani test a mal byť v KARANTÉNE!

Policajti v Trnavskom kraji kontrolovali auto, ktorého 16-ročný vodič mal v dychu viac ako jedno promile alkoholu. A to nebolo všetko!

Ilustračný obrázok k článku V šestnástich si toho trúfol priveľa: Nafúkal, nemal vodičák, ani test a mal byť v KARANTÉNE!
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

Policajti počas regulovania dopravy po dopravnej nehode medzi obcami Hradište pod Vrátnom a Osuské v okrese Senica zastavili osobné motorové vozidlo. „Na mieste vodiča našli mladého muža, ktorému pri dychovej skúške zistili viac ako jedno promile alkoholu,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Vyviedol toho viac

Ako doplnila, okrem alkoholu v dychu sa previnil aj tým, že mal zakázané viesť motorové vozidlá. „To si vyslúžil tým, že jazdil bez vodičského preukazu. Hliadka pri kontrole zistila aj porušenie protipandemických opatrení. Mladík nepredložil negatívny test a zároveň aj porušil karanténu. Policajti tieto priestupky postúpili na príslušný Okresný úrad a Regionálny úrad verejného zdravotníctva,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa a policajti to uviedli aj na Facebooku.

Poverený policajt obvinil mladého muža z prečinov marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktoré hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

V prípade mladistvého sa trest znižuje na polovicu.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

NEUVERITEĽNÉ: 16 ROČNÝ NEVODIČ NAFÚKAL POLICAJTI NAVYŠE ZISTILI, ŽE MAL BYŤ V KARANTÉNE 🤦‍♂️ Senickí policajti...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Monday, March 1, 2021
Zdroj: trnava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM