Správy

V Trnave budujú nové Psycho-sociálne centrum: Súčasťou budú ambulancie aj stacionár

Župa začala s budovaním nového Psycho-sociálneho centra v Trnave. Pacienti v ňom nájdu pomoc psychológov i psychiatrov.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave budujú nové Psycho-sociálne centrum: Súčasťou budú ambulancie aj stacionár
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Psychologická a psychiatrická ambulancia spolu s psychiatrickým stacionárom budú súčasťou nového psycho-sociálneho centra, ktoré buduje Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v novoetablovanom zdravotníckom zariadení Zdravá župa na Študentskej 16 v Trnave. Termín ukončenia stavebných prác je stanovený na jeseň 2024. Informoval o tom TTSK.

Prečítajte si tiež

Priestory rekonštruujú

„Potreba zdravotnej starostlivosti v oblasti duševného zdravia neustále narastá. Čoraz viac ľudí vyhľadáva pomoc psychológov či psychiatrov a tento dopyt vnímame aj v Trnavskom kraji. Rozhodli sme sa preto vybudovať nové centrum, stavebné práce na objekte sa začali v januári, z rozpočtu sme naň vyčlenili 800-tisíc eur,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič. Službu centra rozšíri aj sociálne poradenstvo.

Nevyužívané priestory v zdravotníckom zariadení, ktoré vzniklo v bývalom internáte Strednej priemyselnej školy technickej, aktuálne prechádzajú rozsiahlou rekonštrukciou a rozširovaním.

Modernizácia zahŕňa adaptáciu priestorov, výmenu okien, podláh a ďalšieho vybavenia. Obnovou prejde aj strecha objektu, fasáda a vonkajší areál. Súčasťou budú aj priestory pre administratívu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie správy

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM