Správy

V Trnave otvoria NOVÚ ambulanciu: Prijímať bude pacientov s cukrovkou

V Trnave otvárajú novú ambulanciu diabetológie. Nachádzať sa bude v priestoroch zdravotníckeho zariadenia Zdravá župa.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave otvoria NOVÚ ambulanciu: Prijímať bude pacientov s cukrovkou
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začne prostredníctvom svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Zdravá župa, s.r.o., prevádzkovať špecializovanú ambulanciu diabetológie a porúch látkovej premeny a výživy.

Ambulancia sa bude nachádzať v priestoroch zdravotníckeho zariadenia Zdravá župa na Študentskej ulici 16 v Trnave. K dispozícii bude od utorka 2. apríla, informovala krajská samospráva.

Prečítajte si tiež

Musíte sa objednať

Na vyšetrenie sa budú môcť pacienti objednať prioritne telefonicky alebo mailom počas ordinačných hodín na základe výmenného lístka vystaveného všeobecným lekárom.

Objednaní budú len pacienti s podozrením alebo novodiagnosti­kovanou cukrovkou, ktorí nie sú evidovaní u žiadneho iného špecialistu v odbore diabetológia, poruchy látkovej premeny a výživy, upozornil TTSK.

Aj pre budúce mamičky

Ambulancia sa bude venovať najmä diagnostike a liečbe pacientov s prediabetickým syndrómom, cukrovke 1. a 2. typu a tehotenským diabetom.

Taktiež bude poskytovať poradenstvo v oblasti diéty a zdravého životného štýlu a vzdelávať v oblasti správneho použitia diabetických pomôcok a liekov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM