Monika Hanigovská Samospráva

V Trnave sa chystá zaujímavá súťaž: Mesto vyzýva občanov aby nasadli na bicykle

Trnava sa zapojila do zaujímavej kampane. Vyzýva občanov aby na trase domov – práca a späť využili bicykle. Lákadlom budú aj rôzne odmeny. O čo ide?

Ilustračný obrázok k článku V Trnave sa chystá zaujímavá súťaž: Mesto vyzýva občanov aby nasadli na bicykle
Zdroj: TASR

Naše mesto sa zapojilo do kampane s názvom Do práce na bicykli, ktorú organizuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Počas nej si budú registrovaní cyklisti zapisovať najazdené kilometre na trase domov – práca a späť. Trnavčanov môžu zlákať nielen odmeny pre najlepších bicyklistov ale aj pocit „ušetreného životného prostredia“ od CO2.

Trnava už predviedla formu

Naše mesto sa v minulom roku zo 60 registrovaných a zúčastnených samospráv umiestnilo v prvej desiatke, konkrétne na peknom 9. mieste v počte najazdených kilometrov, v počte tímov bola Trnava na ôsmom mieste a v počte súťažiacich skončilo naše mesto na 7. mieste.

Ako uvádza radnica na svojom webe, minulý rok najazdili Trnavčania registrovaní v 40 tímoch viac než 20 495 km, čím ušetrili naše životné prostredie od takmer 5 200 kg CO2.

Aj bonusová kategória

Okrem dobrého pocitu z ušetreného životného prostredia sa môžu najúspešnejší cyklisti tešiť na rôzne formy odmien. Ako uvádza mesto na svojom webe okrem oficiálnej tabuľky od organizátorov kampane súťažíme tento rok aj na úrovni nášho mesta v kategóriách najväčší počet najazdených kilometrov (tím a jednotlivec) a najväčší počet jázd (tím a jednotlivec).

Trnavčania súčasne súťažia aj v tzv. bonusovej kategórií – pri ktorej organizátori vyžrebujú jedného šťastlivca so všetkých súťažiacich, ktorí absolvoval aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období, alebo počas súťaže na bicykli prešiel minimálne 500 kilometrov.

Registrácia prebieha na oficiálnej stránke dopracenabicy­kli.eu, kde si Trnavčania zostavia som dvoj až štvorčlenný tím. V jednoduchej registrácií vyplnia základné údaje, či napríklad vymyslia meno svojmu súťažnému tímu. Projekt Do práce na bicykli odštartuje už prvého mája, pričom potrvá do 31. mája 2017.

Aký dopravný prostriedok najčastejšie využívate na cestu do práce?

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM