han Správy

V Trnave sa chystali otvoriť tri nové školy: Prečo jedna zostala zatvorená?

Od nového školského roka mali svoje brány v Trnave otvoriť tri nové súkromné základné školy (ZŠ). Nakoniec do prevádzky boli spustené len dve.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave sa chystali otvoriť tri nové školy: Prečo jedna zostala zatvorená?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

ZŠ Narnia i Felix v stredu (2. 9.) svojich prvých žiakov nakoniec aj privítali. Išlo hlavne o prváčikov.

Aké sú to školy?

ZŠ Narnia privíta dve desiatky svojich prvých prvákov a viac ako desať žiakov druhých ročníkov. Škola získala od mesta do prenájmu priestory zrušenej školy na Mozartovej ulici, ktoré pred začiatkom školského roka z prevažnej miery podľa slov riaditeľky Petry Klementovičovej upravila, ďalšie práce bude realizovať priebežne. Zriaďovateľom je účelové zariadenie Cirkvi bratskej – Združenie škôl C. S. Lewisa, ktoré zastrešuje aj ZŠ v Bratislave a Pezinku a bratislavské bilingválne gymnázium.

„Deti k nám prestúpili hlavne z trnavských škôl, ale máme žiakov aj z Bieleho Kostola i Šenkvíc,“ uviedla riaditeľka pre TASR.

Nielen z Trnavy, ale aj z okolia

Trinásť detí z Trnavy a okolia zasadne do lavíc prvého ročníka Súkromnej základnej školy Felix, ktorá má v prenájme jeden trakt Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku na Zavarskej ceste v Trnave. Začína so štyrmi pracovníkmi a podľa zástupkyne zriaďovateľa občianskeho združenia Polygnosi Dominiky Rešetovej s viacerými nadšencami. Trnava je v poradí štvrtým mestom na Slovensku, v ktorom Felix predstaví koncept svojho fungovania, kde preferuje konštruktivistický pedagogický prístup a inovatívne vzdelávacie metódy.

„Pripravili sme si priestory, ktoré na začiatku potrebujeme, úprava objektu je rozdelená do niekoľkých etáp, keďže chceme byť postupne plne organizovaná škola,“ povedala pre TASR.

Prečo neotvorila aj tretia?

Zriaďovateľ ZŠ Mary Poppins sa rozhodol posunúť tento krok až na september 2021. „Rozhodnutie súvisí s finančnou situáciou, spojenou s pandémiou,“ uviedla pre TASR štatutárna zástupkyňa ZŠ Mary Poppins Blažena Sokolská.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM