Samospráva

V Trnave si za odvoz odpadu priplatíme: Poslanci schválili zvýšenie poplatkov

Novú výšku poplatkov schválilo mestské zastupiteľstvo na svojom utorkovom rokovaní. Radnica vyčíslila, že výdavky na komunálny odpad ju vyjdú v roku 2020 na 3,3 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave si za odvoz odpadu priplatíme: Poslanci schválili zvýšenie poplatkov
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

O viac ako 11 eur vzrastú na budúci rok náklady štvorčlennej rodiny v Trnave, bývajúcej v bytovom dome, za odvoz odpadu.

V bytovom dome bude mať jednočlenná domácnosť ročný poplatok 23,73 eura (v roku 2019 to bolo 20,91 eura), dvojčlenná 47,45 eura (41,82 eura), trojčlenná 71,18 eura (62,73 eura).

Poplatok pre jednu osobu v rodinnom dome bude vo výške 29,2 eura za rok, čo je o 3,64 eura menej ako v tomto roku. Dvojčlennej domácnosti sa zvýši poplatok o 1,71 eura na 58,4 eura a trojčlennej o 14,49 eura na 87,6 eura.

Poberatelia starobných dôchodkov budú platiť jednotnú sadzbu 0,04 eura za deň, čo je 14,6 eura ročne. Osoby v hmotnej núdzi či držitelia preukazu zdravotne postihnutého si budú môcť uplatniť zníženie poplatkov.

Poplatky pre právnické osoby sa odvíjajú od veľkosti smetných nádob a frekvencie zberu, ale aj v tejto kategórii príde v roku 2020 k zvýšeniu.

Zvýhodnené budú iba organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava. Poplatky za odvoz odpadu samospráva naposledy upravovala pred piatimi rokmi.

Foto: Ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Neušlo vám? Graffiti už roky skrášľujú protihlukovú stenu na Špačinskej. Pozrite si umenie z trnavskej ulice vo fotogalérii.

Protihlukovú bariéru na Špačinskej ceste už roky zdobia graffiti
21
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM