Monika Hanigovská Samospráva

V Trnave vznikne lákavá zóna: Pribudne UMELÝ POTOK aj atraktívne hracie prvky, FOTO

Vo vnútrobloku vyrastie oáza relaxu a oddychu. Pozrite si vizualizácie projektu!

Ilustračný obrázok k článku V Trnave vznikne lákavá zóna: Pribudne UMELÝ POTOK aj atraktívne hracie prvky, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mesto Trnava

Mesto Trnava zverejnilo lákavý revitalizačný projekt v mestskej časti Trnava – východ medzi Hlbokou a Ulicou Vladimíra Clementisa. Ako bude vyzerať?

V tejto lokalite plánuje vytvoriť oddychovú zónu pre malých aj veľkých. Projekt nesie názov Agátka a je pomenovaný podľa neďalekého kopca.

Mesto počíta s tým, že projekt zhltne približne 1,25 milióna eur.

Umelý potok

Radnica myslela vopred na opatrenia zamerané na adaptáciu na zmenu klímy a manažment dažďovej vody, teda jej zadržiavanie priamo v území, kde zrážky spadli.

„K zlepšeniu v tejto oblasti výrazne prispeje 280-metrový umelý potok široký jeden meter s hĺbkou od 10 do 20 centimetrov, aby bol bezpečný aj pre najmenšie deti. Ústiť bude v jazierku, cirkuláciu prúdenia vody zaistí spád kopca. Voda bude tiecť pozdĺž celého parku a spríjemní oddychové aktivity ľudí v tejto lokalite mesta,“ informuje radnica na svojom webe, pričom úprava sa má dotknúť aj samotného kopca.

Záhrada aj trampolína

V lokalite má taktiež vzniknúť komunitná záhrada pre obyvateľov tejto lokality, kde sa počíta s pestovaním zeleniny či ovocia. „Výnimočný projekt počíta s trampolínovou zónou na ihrisku na kopci za sociálnou poisťovňou, rozmanitými vodnými prvkami ako napríklad morskou hviezdicou s tryskou, petangovým ihriskom či unikátnou rotačnou šmykľavkou aj pre dospelých. Pribudnú tiež verejné toalety so zázemím.“

Nezabudne sa ani na výsadbu stromov a hracích prvkov pre najmenších. Projekt poteší aj milovníkov bicyklov, lokalita sa napojí na sieť cyklotrás.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuálne a zaujímavé správy z nášho mesta

Páči sa vám projekt Agátka?

nie
VIZUALIZÁCIA: Takto má vyzerať projekt Agátka
7
Galéria
Zdroj: Mesto Trnava
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM