han Správy

V trnavskej nemocnici postavili na nohy 80-ročnú pacientku: Mesiac bola na pľúcnej ventilácii!

Príbeh so šťastným koncom! Ten sa udial vo Fakultnej nemocnici v Trnave, kde ležala pani Anna 28 dní v umelom spánku. Teraz sa už teší na záhradku.

Ilustračný obrázok k článku V trnavskej nemocnici postavili na nohy 80-ročnú pacientku: Mesiac bola na pľúcnej ventilácii!
Zdroj: Facebook.com/Fakultná nemocnica Trnava

V týchto dňoch sa dozvedáme nové a nové informácie o počte nakazených na COVID-19, ktorými sme priam zahltení. Teraz vám však prinesieme prípad, ktorý tiež súvisel s koronavírusom a zázrakom, ktorý sa udial vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trnave.

Nič si nepamätá

Príbeh priniesol portál noviny.sk a hlavnú úlohu v ňom hrá pani Anna. Pre 80-ročnú dôchodkyňu sa tiež stal takmer osudným COVID-19. „Som rada, že vôbec žijem,“ povedala pani Anna, ktorá bola takmer mesiac v umelom spánku.

Do Trnavy ju previezli z Dunajskej Stredy, no pacientka si z pobytu nič nepamätá. Naposledy to, ako bola v kúpeľoch. Ako uviedli lekári, je to malý zázrak.

Slová lekárov

Ako približuje web noviny.sk, lekári ani napriek mnohým vyliečeným pacientom nevedia povedať, prečo jeden človek v rovnakom veku a s veľmi podobným zdravotným stavom ochorenie COVID-19 porazí a iný nie. „Máte pacienta, s ktorým sa rozprávate, ktorý je na neinvazívnej ventilácii, teší sa domov a na druhý deň ho už nájdete zaintubovaného a neprežíva. To sú také momenty, ktoré sestry veľmi prežívajú,“ vyjadrila sa Danka Lančaričová, vedúca sestra Klinika anesteziológie a intenzívnej medicíny, FN Trnava.

Sú aj psychológovia

Pri momentálnej situácii sa lekári a sestry musia vžívať aj do iných rolí a často sú pre pacientov aj psychickou oporou. Tí neznášajú dobre nemocničné prostredie, no zásluhou personálu to môžu zvládnuť. „Je jeseň, mám záhradu, mám dom,“ zakončila pani Anna.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: trnava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM