Komunálne voľby

V Trnavskom kraji chcú hlasovať aj voliči s COVID-19: KDE prejavili záujem?

Aj občania s koronou chcú hlasovať. V ktorých okresoch požiadali o možnosť takejto voľby?

Ilustračný obrázok k článku V Trnavskom kraji chcú hlasovať aj voliči s COVID-19: KDE prejavili záujem?
Zdroj: TASR/František Iván

V regióne Trnavy i v okresoch na juhu Trnavského kraja otvorili volebné miestnosti načas a bez problémov. TASR to potvrdili zapisovatelia okresných volebných komisií (OVK).

V okrese Dunajská Streda a …

V okrese Dunajská Streda je voličom v mestách a obciach k dispozícii spolu 126 volebných miestností, podľa zapisovateľky OVK Silvie Sepeši 32 občanov z regiónu, ktorí sú aktuálne chorí na COVID-19 alebo žijú v domácnosti s takýmto voličom, požiadalo z dôvodu ochrany verejného zdravia špeciálnu volebnú komisiu o možnosť voľby.

V okrese Galanta je podľa predsedníčky OVK Vlasty Horváthovej otvorených 84 volebných miestností, sedem občanov s COVID-19 požiadalo o voľbu.

Aj obyvatelia okresu Piešťany

Pre obyvateľov okresu Piešťany otvorili podľa zapisovateľky Bronislavy Molnárovej 63 volebných komisií. „V okrese je spolu 31 voličov, ktorí pre toto ochorenie nemôžu prísť na okrsok, a preto požiadali o voľbu doma,“ uviedla. Okresná volebná komisia pre okresy Trnava a Hlohovec údajom o voličoch prostredníctvom špeciálnej volebnej komisie podľa zapisovateľky Veroniky Vaňovej nedisponuje. V Trnavskom okrese je otvorených 138 volebných okrskov, v okrese Hlohovec 18.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM