BTW Správy Samospráva

V Trnavskom kraji otvárajú všetky stredné školy, každá je vybavená termokamerami!

Svoje brány otvorí 2. septembra všetkých 52 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti župy. Pripravené sú viaceré hygienické opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku V Trnavskom kraji otvárajú všetky stredné školy, každá je vybavená termokamerami!
Zdroj: TASR

Epidemiologická situácia v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) dovoľuje začiatkom školského roka otvoriť všetky stredné školy v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Do vyučovania sa zapojí 1 800 učiteľov a 19-tisíc žiakov, z nich 3 200 v prvých triedach. Prvé dva týždne budú mať vyučovacie hodiny skrátené na 30 minút a školské jedálne budú nateraz zatvorené. Uviedol to predseda TTSK Jozef Viskupič.

Informoval, že zástupcovia TTSK sa v piatok stretli s riaditeľmi všetkých škôl.„Každej našej škole sme doručili 5-tisíc rezervných látkových ochranných rúšok a pre učiteľov sme zabezpečili aj ochranné štíty. Zároveň máme k dispozícii jednorazové rúška pre prípad potreby,“ povedal župan.

Kraj sa riadi manuálom a odporúčaniami ministerstva školstva a úzko spolupracuje s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva.

Viac ako je nutné

Nad rámec odporúčaní vybavil všetky školy termokamerami na meranie telesnej teploty, ktoré budú merať žiakov i pedagógov pri vstupe do škôl. „Rozhodli sme sa nerozlišovať medzi veľkými a menšími školami a inštalovať termokamery všade. Je to prínosnejšie ako merať teplotu teplomermi. Zároveň školy zriadili izolačné izby a vybavili sa germicídnymi lampami,“ uviedol. Prostriedkov na dezinfekciu je dostatok.

Stravovanie

Jedálne budú podľa Viskupiča fungovať iba pre žiakov ubytovaných na internátoch, ďalšie izby budú vyčlenené pre študentov s trvalým pobytom v zahraničí, ktorým je nariadená izolácia na nevyhnutný čas.

„V prvej vlne pandémie nového koronavírusu sme sa riadili nariadeniami štátu, teraz je to viac o organizovaní opatrení na lokálnej, subregionálnej a regionálnej úrovni. Nemáme zatiaľ skúsenosť ako manažovať chod škôl pri aktuálnom celoplošnom náraste počtu pozitívne testovaných, školy ani internáty neboli na jar otvorené,“ konštatoval Viskupič.

Jasný cieľ

Župa sa snaží spolu so školami všetko pripraviť tak, aby sa vyvarovali zavlečeniu COVID-19 do škôl a zabránili jeho šíreniu.

Fotografia: ilustračná

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM