han Samospráva

V Trnavskom kraji sa očkuje v TERÉNE: Pri prvom výjazde asistoval aj minister! FOTO

Prvou zaočkovanou klientkou prostredníctvom výjazdovej očkovacej jednotky Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) bola pacientka Beáta Janíková z Trnavy, miestnej časti Modranka.

Ilustračný obrázok k článku V Trnavskom kraji sa očkuje v TERÉNE: Pri prvom výjazde asistoval aj minister! FOTO
7
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Očkovací tím ju navštívil v piatok popoludní v jej domácnosti, pretože je imobilná po prekonaní ťažkej formy ochorenia COVID-19 a dlhodobej hospitalizácii a prejavila záujem byť zaočkovaná. Pri premiérovej mobilnej vakcinácii spolu s očkovacím tímom prišiel aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) a Jozef Viskupič, predseda TTSK, ktorý mobilné očkovanie zastrešuje.

Z Modranky spolu odišli do Denného stacionára Comitas na Beethovenovej ulici v Trnave, kde vakcínu konzorcia Pfizer/BioNTech dostalo ďalších 35 klientov a obaja predstavitelia sa s niektorými z nich stretli.

Ako prvý

TTSK v stredu (14. 4.) ohlásil ako prvý z krajov výjazdové očkovanie klientov pobytových zariadení sociálnych služieb, imobilných a ďalších občanov vo veku nad 70 rokov v domácnostiach, ktorí majú problém dostaviť sa na očkovanie. Minister Lengvarský ocenil všetky samosprávne kraje združené v SK8 za to, že chcú nájsť spôsoby, ako zvýšiť percento zaočkovanosti v týchto skupinách občanov. Povedal, že rezort zdravotníctva hľadá možnosti, ako krajským samosprávam kompenzovať vzniknuté náklady.

TTSK počíta pri činnosti výjazdových očkovacích jednotiek s úzkou spoluprácou so všeobecnými lekármi a tiež starostami v obciach. Neskôr by mali prísť na rad aj ľudia z marginalizovaných lokalít.

Slová župana

Viskupič informoval, že v rámci koordinácie očkovania proti ochoreniu COVID-19 TTSK po zriadení troch veľkokapacitných očkovacích centier v Trnave, Dunajskej Strede a Skalici zaočkoval už 41-tisíc ľudí. Počas tohto víkendu bude očkovať oba dni v Trnave a v sobotu (17. 4.) v ostatných dvoch mestách spolu 7 200 ľudí a ďalších 350 zdravotne znevýhodnených vo veku od 18 rokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Niečo na čítanie z Trnavy a okolia:

Prvá mobilná "vakcína" je v Trnavskom kraji
7
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM