han Rôzne

V Trnavskom kraji sa očkuje vo veľkom! Cez víkend dostalo vakcínu viac ako 17-tisíc ľudí

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pokračoval od piatka do nedele (21. až 23. 5.) v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách.

Ilustračný obrázok k článku V Trnavskom kraji sa očkuje vo veľkom! Cez víkend dostalo vakcínu viac ako 17-tisíc ľudí
Zdroj: Facebook.com/Trnavský samosprávny kraj

Záujemcom boli podávané všetky tri schválené vakcíny a bolo zaočkovaných viac ako 17 500 ľudí. Od začiatku očkovania vo februári vakcínu dostalo v kraji viac ako 109-tisíc ľudí.

„Druhý víkend po sebe sme očkovali v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách. Vďaka tomu dokážeme očkovať prvou aj druhou dávkou. V nastavenom trende budeme pokračovať,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Už aj v Piešťanoch

Počas uplynulých troch očkovacích dní sa vakcína od Pfizer/BioNTech podávala v najnovšom veľkokapacitnom očkovacom centre samosprávneho kraja na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Podaných v ňom bolo 3 200 vakcín. V športovej hale na Rybníkovej v Trnave sa očkovalo v sobotu vakcínou od Pfizer/BioNTech a v nedeľu vakcínou od spoločnosti Moderna. Spolu v nej bolo zaočkovaných 4 560 ľudí.

V krajských stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede a Skalici sa druhá dávka vakcíny od AstraZeneca podávala v sobotu. Na Strednej zdravotníckej škole Trnava prebiehalo očkovanie oba víkendové dni. Spolu vakcínu dostalo takmer 8 800 ľudí.

„Cez pracovné dni postupne zvyšujeme počty zaočkovaných prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. Ďalšie stovky vakcín takto prinášame priamo do obcí a miest,“ doplnil predseda TTSK.

Na zabezpečenie plynulosti očkovania vo svojich centrách samospráva hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. Informácie o očkovaní v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích centier sú dostupné na zdravazupa.sk.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Čo sa deje na Slovensku?

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM