han Správy

Veľká slávnosť už tento piatok na nádvorí radnice: PRÍDETE? Čaká na vás 250 vín!

Štvrtý ročník jarného festivalu vín a zároveň osemnásty ročník súťaže Víno Tirnavia sa v posunutom termíne pre pandemickú situáciu uskutoční v piatok (25. 6.) na nádvorí trnavskej historickej radnice.

Ilustračný obrázok k článku Veľká slávnosť už tento piatok na nádvorí radnice: PRÍDETE? Čaká na vás 250 vín!
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

K dispozícii bude takmer 250 vín od viac než 40 slovenských vinárov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Porota Víno Tirnavia ocenila prácu vinárov deviatimi titulmi šampióna, štyrmi veľkými zlatými medailami, 31 zlatými medailami a 137 striebornými medailami.

„V rekordnom čase sa nám podarilo zhromaždiť súťažné vzorky a zabezpečiť hodnotiacu komisiu, zloženú z najlepších slovenských hodnotiteľov. Vzhľadom na výsledky a kvalitu vzoriek si myslíme, že táto snaha nebola márna. Teraz už len dúfame, že medzi milovníkov vína sa nezamieša aj očakávaný dážď a na svoju prezentáciu si vyberie iný termín,“ uviedla dlhoročná organizátorka podujatia z referátu marketingu a propagácie mestského úradu Klára Ondrušová.

Ďalšie aktuálne témy

Hlavne biele vína

Podľa predsedu hodnotiacich komisií a organizátora podujatia Tibora Vitteka si na svoje prídu predovšetkým milovníci bielych vín spod Malých Karpát, ale aj tokajských vín, novošľachtencov. „Mnohí iste ocenia aj kolekciu šumivých či ovocných vín. Najvyššie hodnoteným vínom sa stalo klasické botrytické Royal cuvée tokajských odrôd s dominantným zastúpením Furmintu. Jednu z veľkých zlatých medailí si odnáša cuvée zložené z modrých novošľachtencov, prezývané aj purpurové rieky. Zdá sa, že ročník bol žičlivý k odrode Sauvignon, pretože hneď dve zo štyroch veľkých zlatých medailí si odnáša práve táto odroda,“ uviedol.

Návštevníci pri zakúpení vstupenky dostanú i degustačný pohár s logom súťaže a osem grošov na nákup vína. Kto ich minie, môže si zadovážiť ďalších desať alebo 50 grošov.

FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Čo sa deje na Slovensku?

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM