han Rôzne Správy

Veľká zmena v trnavskej automobilke: Prvý raz jej bude šéfovať Slovák!

Novým generálnym riaditeľom trnavskej automobilky Stellantis sa stal jeho doterajší zástupca a riaditeľ výroby Martin Dzama.

Ilustračný obrázok k článku Veľká zmena v trnavskej automobilke: Prvý raz jej bude šéfovať Slovák!
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Nastúpil na post po Stéphanovi Bonhommeauovi, ktorý stál na čele výrobného centra od 1. februára 2017. Je prvým Slovákom na pozícii generálneho riaditeľa a konateľa automobilky, informoval o tom hovorca automobilky Peter Švec.

Nový riaditeľ

Úvod pracovnej kariéry Martina Dzamu je spojený s výrobnou prevádzkou montáže. V roku 2004 tam nastúpil na post technika pre optimalizáciu pracovných postov a od roku 2006 sa stal lídrom technickej skupiny. Medzi rokmi 2009 a 2011 zodpovedal za rozbeh výroby a koncepciu procesu nového modelu Peugeot 208 1. generácie na prevádzke montáž.

Od roku 2012 zodpovedal za inžiniering kvality trnavského závodu.

Pred nástupom na pozíciu vedúceho výroby na montáži v máji 2013 bol štyri mesiace zodpovedným za aplikáciu metódy Standardized Work tohto ateliéru. V novembri 2016 bol menovaný riaditeľom prevádzky montáž a v januári 2019 sa stal zástupcom generálneho riaditeľa so zodpovednosťou za celý výrobný tok automobilky v Trnave.

„Jeho takmer 22-ročnej profesionálnej kariére v automobilovom priemysle predchádzalo štúdium na Strednej priemyselnej škole dopravnej v Trnave a štúdium na Slovenskej technickej univerzite na dvoch fakultách, v Bratislave na Fakulte inžinierskej pedagogiky a psychológie a v Trnave na Materiálovo-technologickej fakulte,“ doplnil Švec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aj toto vás môže zaujať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM