Krimi

Veľké pátranie sa skončilo: Muža, ktorý ušiel z policajnej stanice, už chytili

Podozrivý muž ušiel policajtom z predvádzacej miestnosti. Po dvoch dňoch na úteku ho zadržali. Skrýval v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Veľké pátranie sa skončilo: Muža, ktorý ušiel z policajnej stanice, už chytili
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Polícia vo štvrtok dopoludnia zadržala 44-ročného hľadaného muža, ktorý dva dni predtým utiekol po zadržaní z predvádzacej miestnosti obvodného oddelenia polície v Seredi.

Je podozrivý z drogovej a inej trestnej činnosti, informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Prečítajte si tiež

Skrýval sa v Bratislave

Muž sa skrýval v Bratislave a mal namierené mimo Slovenska. Skúter, ktorý použil pri úteku, polícia našla a zaistila na Železničnej stanici v Trnave. Policajti pôvodne muža zadržali v utorok (18. 7.) v obci Šintava pri Seredi, mal pri sebe niekoľko vreciek s podozrením na heroín a iné drogy, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie.

„Muža umiestnili do predvádzacej miestnosti, odkiaľ sa mu podarilo zatiaľ z nezistených príčin utiecť. Operačné stredisko vyhlásilo celoštátne pátranie a policajné hliadky vykonávali až do zadržania všetky úkony k jeho opätovnému zadržaniu,“ informovala hovorkyňa.

V súvislosti s nájdenými vreckami s kryštalickou látkou začala polícia vo veci trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi.

Ukradol skúter

„Pri úteku použil naštartovaný skúter s výbavou v hodnote 3 100 eur, čím sa dopustil prečinu krádeže. Polícia ho preveruje aj v ďalšom prípade majetkovej povahy a vzhľadom na to, že už bol už v minulosti súdne trestaný, zostáva v cele policajného zaistenia,“ doplnila Linkešová.

Okolnosti, za ktorých došlo k úteku, preveruje oddelenie kontroly Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava. „Čiastkové informácie z kontroly nateraz nie je možné z objektívnych príčin poskytnúť. Môžeme však ubezpečiť, že je aj v záujme vedenia polície prešetriť celú udalosť a prijať adekvátne opatrenia, aby k takýmto chybám do budúcna nedochádzalo,“ dodala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

POLICAJTI ZADRŽALI MUŽA NA ÚTEKU: 44 ROČNÝ RECIDIVISTA Z OKR. GALANTA JE PODOZRIVÝ Z VIACERÝCH SKUTKOV ➡️Polícia v...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Thursday, July 20, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM