Správy

Veľký zlom v trnavskej nemocnici: Jún bol bez úmrtí na Covid-19

Trnavská nemocnica hlási skvelé správy. Za mesiac jún hospitalizovali len pár pacientov na Covid-19. Ani jeden ochoreniu nepodľahol.

Ilustračný obrázok k článku Veľký zlom v trnavskej nemocnici: Jún bol bez úmrtí na Covid-19
Zdroj: Fakultná nemocnica Trnava

Fakultná nemocnica (FN) Trnava hospitalizovala počas júna iba troch pacientov s ochorením COVID-19. V závere mesiaca nemala žiadneho takéhoto pacienta na lôžkovom oddelení.

V júni neeviduje ani žiadne úmrtie pacienta. Informoval o tom hovorca FN Matej Martovič.

„Lôžka, ktoré boli reprofilizované na COVID lôžka, už dnes slúžia na bielu medicínu, keďže je epidemiologická situácia priaznivá. Na prípadné potreby hospitalizácie pacientov s ochorením COVID-19 je momentálne určená klinika infektológie,“ doplnil hovorca. Vo vrcholnej fáze druhej vlny pandémie mala FN k dispozícii 164 lôžok, ktoré reprofilizovala na viacerých svojich oddeleniach a klinikách.

V máji v nej pribudlo spolu 16 hospitalizácií pacientov s ochorením COVID-19 a 11 úmrtí. V priebehu apríla prijali celkovo 103 ľudí s COVID-19, 46 pacientov zomrelo.

Prečítajte si tiež

Nemocnica má v evidencii za marec 85 úmrtí na toto ochorenie, za február 158 úmrtí, čo je najvyšší počet. V januári zomrelo na COVID-19 vo FN 134, v decembri minulého roka 82, v novembri 37 a v októbri 16 pacientov.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM