Júlia Vargová Kultúra Rôzne

Víkend je za rohom: Na Smolenickom zámku bude strašiť, v Trnave nakúpime bez peňazí

Víkend sa blíži a v Trnave aj v okolitých obciach to bude žiť. Čaká nás nespočetne veľa akcií. Predstavujeme vám tie najzaujímavejšie z nich.

Ilustračný obrázok k článku Víkend je za rohom: Na Smolenickom zámku bude strašiť, v Trnave nakúpime bez peňazí
Zdroj: TASR

Zimná zóna bez peňazí

V sobotu 25. októbra od 09:00 do 13:00 vo vestibule Gymnázia J. Hollého (na Hlinách 30, Trnava)

Zo zóny bez peňazí si bez centa vo vrecku môžete odniesť čokoľvek, čo sa vám páči. V piatok 25. októbra od 15:00 do 19:00 bude prebiehať zber vecí. V sobotu bude Zóna bez peňazí otvorená pre všetkých, ktorí majú záujem bezplatne nakúpiť.

Priniesť môžete zimné oblečenie, knihy, šperky, kuchynské pomôcky, funkčné domáce spotrebiče či iné doplnky do domácnosti, školské pomôcky a hračky. Veci by však mali byť zachovalé a funkčné.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina

V nedeľu 27. októbra o 18:00 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave

V nedeľu sa uskutoční futbalový zápas 13. kola Fortuna ligy 2019/2020 medzi Trnavou a Žilinou.

Umlčaný potomok

V nedeľu 27. októbra o 16:00 v Nyáryovskej kúrii Bučany

Občianske združenie divadelná skupina teatro ORLUS v spolupráci s Kultúrno-spoločenským centrom Bučany pozývajú na divadelné predstavenie Umlčaný potomok.

„Dieťa, čo v stáročnú búrku prichádzalo ťažko na svet. Ten, čo pri prvom zaplakaní zobral matke navždy dych z pier. Dedič, čo moc bohatstva nikdy neokúsil, odvrhnutý syn rodu Erdödy, čo navždy umlčaným potomkom mal byť. Štyri svedectvá, vďaka ktorým ožije v Bučanoch príbeh, ktorý bol pred viac ako 200 rokmi zamknutý bránou storočí,“ lákajú organizátori na scénické predstavenie.

Pevné, tekuté, ľahké II.

Do 20. novembra v Synagóge – Centre súčasného umenia

Site-specific inštalácia trnavskej umelkyne Marty Matejkovej Vjatrákovej pozostáva zo šiestich sklenených tabúľ s abstraktnou maľbou a videa, ktoré predstavuje a približuje proces tvorby so špecifickou maliarskou technikou na skle.

Autorka predstaví aj výber z najnovšej tvorby v podobe súboru „sladkých“ malieb. Tie sú tvorené cukrom na sklenených tabuľkách a vychádzajú z pozorovania javov v prírode a vo svojom okolí.

Hecykveci: Verejná prezentácia

V sobotu 26. októbra o 18:00 v Malom Berlíne

Príďte sa pozrieť na výsledky intenzívnej 24-hodinovej práce súťažných tímov prvého mestského hackathonu. Architekti, dizajnéri, experti na komunikáciu a ďalší odborníci vám predstavia šikovné riešenia a vylepšenia budovy mestskej polikliniky.

Strašidlá na Smolenickom zámku

V sobotu 26. októbra od 11:00 do 22:00 a v nedeľu 27. októbra od 10:00 do 19:00 na Smolenickom zámku

Užite si strašidelnú atmosféru na mieste opradenom legendami a povesťami.

Strašidlá, duchovia a aj rozprávkové postavičky na vás budú čakať na Smolenickom zámku, aby vám rozpovedali svoj unikátny príbeh. Strašidelné prehliadky začínajú každých 20 minút a sú limitované počtom osôb.

Tešiť sa môžete aj na bohatý sprievodný program, kde nebude chýbať remeselný trh, šermiarske vystúpenie, hod sekerou, lukostreľba či maľovanie na tvár.

Škola ľudových remesiel – kurz pletenia z pedigu

V sobotu 26. októbra o 13:00 v Západosloven­skom múzeu

Tento materiál vlastnosťami podobný prútiu má domovinu v juhovýchodnej Ázii, kde z neho vyrábajú nábytok a košíky. Lektorkou podujatia bude Katarína Holubová z Trnavy, ktorá sa tvorbe z tohto netradičného materiálu úspešne venuje už dvanásť rokov.

Kino: Stratený domov

V nedeľu 27. októbra o 19:00 v Malom Berlíne

Keď sa rozsiahlych území na severe Sýrie a Iraku zmocnila teroristická organizácia Islamský štát, vypukla najväčšia migračná kríza od konca druhej svetovej vojny. Film nahliada na vojnu v Sýrii z protipohľadu dvoch domorodých jezídov a dvoch slovenských záchranárov.

STRATENÝ DOMOV, Juraj Mravec ml. / SK / 2019 / 70 min

Belluš 120

Do 11. novembra na Nádvorí

V septembri sme si pripomenuli 120. výročie narodenia jedného z najvýznamnejších architektov 20. storočia – Emila Belluša. Pri tejto príležitosti občianske združenie Malý Berlín organizuje výstavu pod názvom Belluš 120.

Emil Belluš je považovaný za zakladateľa modernej architektúry na Slovensku. Jeho najvýznamnejšími stavbami pre mesto Trnava sú Plnoautomatický mlyn NUPOD a Vodojem.

Jablkové hody

V sobotu 26. októbra o 15:00 v Kultúrnom dome Šúrovce

Všetko o jablkách a dobrotách z nich sa dozviete v Šúrovciach. Mieste gazdinky ponúknu svoje jablkové dobroty.

Tančiareň pre seniorov

V nedeľu 27. októbra od 16:00 do 20:00 v Trnavskom dvore na Zelenečskej ulici 16

Tančiareň pre seniorov realizuje Trnava z Programu aktívneho starnutia. Do tanca zahrá Duo Expres. Vstup je voľný, no kapacita je obmedzená na sto miest.

Detské kino: Liyana

V nedeľu 27. októbra o 17:30 v Malom Berlíne

Svazijské dievča sa vydáva na nebezpečnú cestu, aby zachránilo jej dvoch mladších bratov. Päť detí zo sirotinca vytvára príbeh afrického dievčatka, ktorý odráža ich vlastný život a neľahký osud. Vytvárajú príbeh o vytrvalosti, ktorý je tvorený ich najhoršími spomienkami a najkrajšími snami.

LIYANA, Aaron Kopp, Amanda Kopp / SD, US, QA / 2017 / 77 min / ČT

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM