Monika Hanigovská Rôzne

Víkend v Trnave: Ako ho môžete stráviť?

Ani sme sa nenazdali a je tu ďalší víkend. Ako ho môžete v Trnave stráviť? Zlákať vás môžu naše tipy na zaujímavé akcie.

Ilustračný obrázok k článku Víkend v Trnave: Ako ho môžete stráviť?
Zdroj: TASR

Projekt: EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY v Trnave

Sobota, 1. október, centrum Trnavy

Cieľom projektu je povzbudiť samosprávy, aby podporili alternatívy osobných motorových vozidiel. Projekt, ktorý je sprevádzaný bohatým programom sa presunul pre nepriaznivé počasie na prvý októbrový deň. Prichystaný je zaujímavý sprievodný program poteší mnohých.

Blšák

Sobota, 1.október od 09.00, Hlavná ulica, Trnava

Októbrový Blšák na Hlavnej sa stane miestom pre 80 predajcov, u ktorých si môžete zakúpiť zachovalé sezónne oblečenie, topánky, potreby do domácnosti, drobný nábytok, či dekoratívne doplnky za priaznivé ceny. Priaznivci jemného porcelánu, unikátnych kníh, či starožitností si tiež prídu na svoje.

Zaujímavý projekt: Festival ZOOM+

1. október, od 19.00, Kina Hviezda, Trnava

Projekt patrí medzi stálice. Deviaty ročník Zoom+ a cappella festival priblíži vokálnu hudbu. Capella telesá potešia mnohých návštevníkov, pretože sú zmesou z celej Európy. Posaďte sa do mäkkých sedákov v Kine Hviezda a oddýchnite si od mestského hluku, či zhonu. Sobotná noc sa bude zase niesť v rytme „bez hraníc". Vokálna fínska skupina Rajaton prinesie poctivý pop aj mainstream konvenciu.

Divadlo: STABILIZÁCIA

Sobota, 1.október od 20.00, Jána Hlubíka, Trnava

Súbor Disk pripravil pre svojich návštevníkov skutočnú divadelnú lahôdku. Divadelný súbor pri príležitosti jubilejnej šesťdesiatej sezóny vychádza zo svojho činoherného zázemia a vo fragmentarizovanej kompozícii poodhalí mnohé banálne ale reálne životné situácie aj férické vidiny. Vzniknutá vnútorná agresivita sa stáva neodvratným impulzom ku krutej prezentácii vzťahov medzi ľuďmi, ale zároveň sa diváci stávajú nemými svedkami nežného porozumenia s možným tragickým dopadom.

Kino: Oceán v plameňoch

Nedeľa, 2.október od 17.30, Cinemax, Trnava

Pozrite si film, ktorý bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. 20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM