Správy

Víkendové očkovanie sa začne už v piatok: Prednosť budú mať registrovaní

Trnavský kraj sa rozhodol otvoriť vakcinačné centrá už v piatok 26. novembra. Dôvodom je rastúci záujem o očkovanie.

Ilustračný obrázok k článku Víkendové očkovanie sa začne už v piatok: Prednosť budú mať registrovaní
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Víkendové očkovanie

V sobotu budú otvorené dve veľkokapacitné očkovacie centrá (VKOC). V Dunajskej Strede na Strednej odbornej škole (SOŠ) rozvoja vidieka na Námestí sv. Štefana, kde budú podávať vakcínu Pfizer/BioNTech od 8.00 do 12.30 h záujemcom od 12 rokov. Vakcínu Janssen pre záujemcov od 18 rokov tam budú podávať od 13.00 do 18.00 h.

V Trnave na SOŠ elektrotechnickej na Sibírskej ulici budú od 8.00 do 12.30 h očkovať vakcínou Moderna záujemcov od 18 rokov, od 13.00 do 18.00 h vakcínou Pfizer/BioNTech záujemcov od 12 rokov.

Nákupné centrá

Okrem toho v sobotu budú očkovacie centrá pre vakcínu Janssen otvorené v OD Tesco v Trnave, Hlohovci, Piešťanoch a Senici, tiež v Mestskej športovej hale v Galante a na Základnej umeleckej škole v Skalici vždy od 9.00 do 16.00 h pre záujemcov od 18 rokov.

V nedeľu bude otvorené VKOC na SOŠ elektrotechnickej v Trnave. Podávať sa bude vakcína Janssen pre záujemcov od 18 rokov v čase od 8.00 do 14.00 h a Pfizer/BioNTech pre záujemcov od 12 rokov v čase od 14.30 do 18.00 h.

Registrácia je možná na vakcinacia.nczis­k.sk. Je potrebné priniesť si so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky, ktoré sú dostupné na stránke trnava-vuc.sk.

Neplnoletí záujemcovia musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj pri podaní druhej alebo tretej dávky vakcíny. Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier TTSK sú dostupné na zdravazupa.sk.

Okrem toho sa v týždni očkuje v zdravotníckych zariadeniach na území TTSK. Informácie sú na korona.gov.sk.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM