Krimi

Vo Veľkých Kostoľanoch horelo auto a budova: Vznikli škody za desaťtisíce eur

Na lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru museli hasiči nasadiť tri útočné prúdy. Na mieste udalosti zasahovali aj hasiči z Trnavy.

Ilustračný obrázok k článku Vo Veľkých Kostoľanoch horelo auto a budova:  Vznikli škody za desaťtisíce eur
Zdroj: Dnes24.sk

V piatok krátko po polnoci zasahovali hasiči pri požiari osobného motorového vozidla vo Veľkých Kostoľanoch. Informovala odborná inšpektorka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová.

V čase príchodu profesionálnych hasičov na miesto udalosti už na mieste zasahovali členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce (DHZO) Veľké Kostoľany.

„Vozidlo bolo v tretej fáze horenia a požiar sa rozšíril na budovu, kde požiar poškodil plynovú prípojku a došlo k horeniu unikajúceho plynu. Na lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru hasiči nasadili tri útočné prúdy,“ uviedla Kedrová.

Z budovy boli evakuované dve osoby a pri požiari nedošlo k zraneniu žiadnej. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Následkom požiaru vznikla majiteľovi vozidla a budovy priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 28 000 eur.

„Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Piešťan, Trnavy a členovia DHZO Veľké Kostoľany spolu so zamestnancami Slovenského plynárenského priemyslu. O situácii bol upovedomený majiteľ budovy aj miestna samospráva obce,“ doplnila krajská inšpektorka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM