Rôzne

Vodiči, pozor: Policajná akcia zmapuje situáciu v okresoch Trnava, Hlohovec aj Piešťany

Polícia chystá veľkú policajnú akciu. Hliadky dopravnej, poriadkovej a železničnej polície budú dohliadať nielen na spôsob jazdy.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pozor: Policajná akcia zmapuje situáciu v okresoch Trnava, Hlohovec aj Piešťany
Zdroj: TASR

V okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec sa v sobotu 9. februára uskutoční policajná akcia. Hliadky dopravnej, poriadkovej a železničnej polície budú vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke.

Zamerajú sa na spôsob jazdy, najmä predchádzanie, dodržiavanie rýchlosti, zákaz požívania alkoholických nápojov, telefonovanie za volantom a na cyklistov a chodcov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Uviedla, že v uplynulom týždni dokumentovala polícia v regióne 21 dopravných nehôd a 55 škodových udalostí, ku ktorým si účastníci privolali políciu. V troch dopravných nehodách hral svoju úlohu alkohol. Policajti počas akcií odhalili 783 priestupkov v doprave, čo predstavovalo približne 112 priestupkov den­ne.

„Vodičom odporúčame, aby dodržiavali predpisy, jazdili bezpečne s ohľadom na zimné podmienky na cestách a na jazdu sa riadne sústredili,“ dodala hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM