Správy Samospráva

Vodiči sa dočkali: Po rekonštrukcii slávnostne otvorili Krajinský most v Piešťanoch

Po necelom roku od začiatku rekonštrukcie odovzdali cestný most v Piešťanoch do užívania. Náklady sa vyšplhali na 1,9 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči sa dočkali: Po rekonštrukcii slávnostne otvorili Krajinský most v Piešťanoch
Zdroj: TASR

Krajinský most v Piešťanoch a časť cesty II/499 v približnej dĺžke jedného kilometra po rekonštrukcii, ktorá trvala od 28. septembra 2019, odovzdali do užívania.

Celkovo sa zrekonštruoval približne 700-metrový úsek cesty a 260-metrový most. „Zlepšila sa kvalita cesty a celková protišmyková odolnosť asfaltu. Boli nainštalované moderné zabezpečovacie prvky. Zrenovovaná bola aj spodná časť mosta vrátane tej časti, ktorá sa nachádza pod hladinou rieky Váh,“ uviedol predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič.

Znížili hladinu vody

Rekonštrukcia sa uskutočnila v rámci projektu financovaného z eurofondov. „Za dielo bolo zaplatené 1,9 milióna eur a zhotoviteľ, spoločnosť Swietelsky, postupoval v súlade so zmluvou a jej dodatkami. Celkový harmonogram bol stanovený na päť mesiacov. Ambíciou bola rekonštrukcia s čo najmenším zásahom do dopravy, aj keď vieme, že to malo aj trecie miesta,“ doplnil predseda kraja.

„Z hľadiska výstavby bolo veľmi dôležité, aby sme opravili aj tie časti, ktoré sa nachádzajú pod vodnou hladinou. Podarilo sa nám znížiť hladinu vody v rieke o jeden meter, a tým sme boli schopní sanovať aj tie časti, ktoré boli narušené a bolo ich treba zabetónovať. Stihli sme to za 53 dní od 23. júla do 11. septembra,“ uviedol k rekonštrukcii mosta zástupca zhotoviteľa Juraj Marko.

Oprava lávky

Samosprávny kraj okrem samotnej rekonštrukcie mosta prispeje aj na opravu lávky na Krajinskom moste približne do výšky 200 000 eur.

„Lávku sme museli zatvoriť zo statických dôvodov, keďže bola nebezpečná pre chodcov a cyklistov. Ide o hlavný ťah cez Váh. Okrem kraja máme aj ďalších partnerov a som rád, že rekonštrukcia bude čo najskôr dokončená,“ uviedol k lávke primátor mesta Piešťany Peter Jančovič.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM