Správy

Vyvrcholenie kauzy „mydlenie barana“: Blaha sa teší na Matoviča, niečo HO čaká

Známa kauza má svoju dohru. Ľuboš Blaha má dôvod na radosť!

Ilustračný obrázok k článku Vyvrcholenie kauzy „mydlenie barana“: Blaha sa teší na Matoviča, niečo HO čaká
Zdroj: TASR/Jakub Kotian , TASR/Dano Veselský

Poslanec Národnej rady (NR) SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) tvrdí, že minister financií Igor Matovič (OĽANO) sa mu musí na najbližšej schôdzi parlamentu verejne ospravedlniť za minuloročný výrok o „mydlení barana“. Vyplývať to má z rozsudku Okresného súdu (OS) v Trnave. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Vyhral a chce

„Zažaloval som Matoviča a vyhral som. Súd rozhodol. Matovič sa mi bude musieť na najbližšej schôdzi parlamentu verejne ospravedlniť,“ zdôraznil Blaha na sociálnej sieti.

Hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová potvrdila, že rozhodnutie okresného súdu z 24. mája nie je právoplatné, pričom jeho obsah bližšie nekomentovala.

Známa kauza

Blaha na minuloročnej schôdzi parlamentu tvrdil, že existuje podozrenie, že Matovič zneužil svoju manželku pri investovaní do spoločnosti Arca Capital ako „bielu kobylu“. Vtedajší premiér zareagoval, že by na základe obdržaného mailu mohol zas o Blahovi tvrdiť, že podnapitý údajne „mydlil barana“.

„Komentovať politickú situáciu nie je v kompetencii Ministerstva financií SR. V tejto veci oslovte tlačové oddelenie hnutia OĽANO,“ odpovedal rezort financií. Hnutie OĽANO zatiaľ nereagovalo.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM