Rôzne

Z Trnavy vypravia mimoriadny vlak: Do Brezovej sa zvezieme v historických vozňoch

Klub priateľov železníc Trnavy a okolia vypraví v sobotu 14. septembra mimoriadny vlak. Ten bude tvorený historickými motorovými vozňami na trase z Trnavy do Brezovej pod Bradlom a späť.

Ilustračný obrázok k článku Z Trnavy vypravia mimoriadny vlak: Do Brezovej sa zvezieme v historických vozňoch
Zdroj: TASR

Informoval o tom člen výboru KPŽT Marko Engler. Vlak bude vypravený pri príležitosti 120. výročia sprevádzkovania trate Jablonica – Brezová pod Bradlom.

„Vlak zabezpečí Spoločnosť považskej dráhy Žilina. Výber súpravy zodpovedá vozidlám, ktoré zabezpečovali osobnú dopravu na tejto trati prakticky od 50. rokov minulého storočia až do zastavenia osobnej dopravy v roku 2003,“ uviedol Engler.

Nástup cestujúcich, ako aj ďalšiu jazdu vlaku bude sprevádzať hudobná skupina Pekaringo.

„Samotnú jazdu budú obohacovať ďalšie sprievodné aktivity. Dlhšie zastavenie bude v Jablonici, kde sa uskutoční sprievodný program organizovaný obcou, kde sa budú konať oslavy 140. výročia dobrovoľného hasičského zboru a uskutoční sa tam výstava a ukážky historickej hasičskej techniky,“ doplnil člen výboru KPŽT.

V Brezovej pod Bradlom bude predstavená pamätná publikácia o histórii trate a pamätný odznak. Cestujúci budú mať možnosť v Brezovej pod Bradlom prestúpiť na autobus, ktorý ich zavezie k Mohyle Milana Rastislava Štefánika na Bradle.

V popoludňajších hodinách sa uskutočnia dve kyvadlové jazdy mimoriadneho vlaku do Jablonice.

Platba cestovného a miesteniek bude možná v hotovosti pred nástupom do vlaku. Cestujúci dostanú aj špeciálne pamätné cestovné lístky. Žiadne iné cestovné lístky neplatia a neuplatňuje sa ani systém zliav. Odchod vlaku z Trnavy je naplánovaný ráno o 8:21, príchod o 16:38.

Foto: Ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM