han Krimi

Za týždeň "čapli" v našom kraji takmer 30 opitých šoférov: Žena v Hlohovci to ZAKLINCOVALA!

Slušná zbierka previnilcov! Za posledný týždeň zastavila polícia v Trnavskom kraji 26 účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu. Vyfarbila sa hlavne jedna vodička.

Ilustračný obrázok k článku Za týždeň "čapli" v našom kraji takmer 30 opitých šoférov: Žena v Hlohovci to ZAKLINCOVALA!
2
Galéria

Z toho bolo 15 vodičov motorových vozidiel a 11 cyklistov. Policajti ôsmim z nich namerali za volantom viac ako 1 promile, čím sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Čelná zrážka

Ako sme spomenuli, najnovším odstrašujúcim prípadom pre všetkých, je 35-ročná žena z okresu Hlohovec. Tá išla opitá v Merecedes Benz a čelne narazila do oprotiidúceho Seatu leon. „S autom prechádzala cez Šulekovo, keď prešla bez príčiny do protismeru. Po nehode jej policajti namerali v dychu 1,71 promile. Pri lustrácii navyše zistili, že za volant auta si sadla aj napriek tomu, že mala odobratý vodičský preukaz,“ uvádza polícia na Facebooku.

Policajti ju po nehode obmedzili na osobnej slobode a Mikuláša strávila v policajnej cele. O jej vine a treste bude rozhodovať súd v tzv. super rýchlom konaní.

Nebola jediná

O pár hodín neskôr realizovali policajti ďalší alkohol za volantom. „V obci Borský Mikuláš zastavila policajná hliadka 58-ročného miestneho muža. Za volantom auta mu namerali 1,20 mg/l alkoholu v dychu, čo sú presne 2,5 promile. Po dychovej skúške zostalo mužovi náhle zle a nakoniec skončil v starostlivosti lekárov,“ dopísali k príspevku muži zákona.

Obaja sú podozriví z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čom im môže hroziť trest odňatia slobody až na 1 rok a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

POLICAJTI VODIČOM: AK SI VYPIJETE, NEJAZDITE! ALKOHOL ZA VOLANTOM MÔŽE ZABÍJAŤ Osobnú skúsenosť s alkoholom za volantom...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Monday, December 7, 2020
Zdroj: trnava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM