Rôzne

Záujem o Trnavský rínek narastá, dôjde k zmene: Rozhodli sa ho rozšíriť!

Záujem o Trnavský rínek v našom meste rastie. Preto padlo rozhodnutie, využiť potenciál Kapitulskej ulice naplno.

Ilustračný obrázok k článku Záujem o Trnavský rínek narastá, dôjde k zmene: Rozhodli sa ho rozšíriť!
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Po troch rokoch sa Trnavský rínek rozšíri. V najbližšom, jesennom pokračovaní v sobotu 15. októbra budú jeho predajné stánky stáť nielen v dolnej, ale aj v hornej časti Kapitulskej ulice, kde našiel svoje stále miesto. Zmena umožní rozšíriť a doplniť ponuku nekomerčného tovaru.

Rozhodli sa pre zmenu

Dobrovoľníci z neziskovej organizácie Bronco organizujú Trnavský rínek od roku 2013, inšpirovaní pôvodne bratislavským Dobrým trhom. Teraz sa rozhodli v spolupráci s mestom Trnava pristúpiť k priestorovej zmene na základe priaznivých reakcií Trnavčanov, ktorých prichádzajú vždy tisíce a aj podnetov z vyplnených online dotazníkov.

„Záujem o podujatie narastá, a tak sme sa rozhodli využiť potenciál ulice naplno. Záleží nám na tom, aby si návštevníci podujatie užili, vychutnali si čas na rozhovor, inšpiratívny nákup so šálkou čerstvej kávy a krásne miesto, akým Kapitulská ulica a priľahlé námestie v centre historického jadra Trnavy je,“ uviedla Júlia Č. Oravcová z Bronca.

Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

100 výrobcov

Trnavský rínek sa uskutoční od 9. do 17. hodiny. Svoje výrobky predstaví sto malých a stredných výrobcov zo Slovenska. Okrem koláčov, sladkostí, paštét a čerstvej kávy môžu návštevníci v gastro zóne na Mikulášskom námestí a hornej časti Kapitulskej ulice ochutnať remeselnú trnavskú Bylinkolu, pastrami sendviče, fish&chips, japonské pirôžky, ale aj ručne liatu čokoládu či bábovky, lokálne vína i rakytníkové výrobky. Silné zastúpenie majú vždy originálne módne kolekcie, v ponuke budú aj jesenné aranžmány a domáce džemy či bylinkové čaje.

Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

„Na Trnavskom rínku radi dávame priestor nápadom, novým materiálom a autorskému spracovaniu“, povedala Miroslava Hlinčíková z Bronca. Tradične je súčasťou aj hudobný program, tentoraz vystúpi Taste of Brass Orchestra a kapela Gypsy Elegance z Trnavy, chýbať nebudú kreatívne dielne a výtvarné workshopy. Organizátori nezabudli ani na nadšencov histórie Trnavy. Sprievodkyňa Emília Izakovičová pripravila komentovanú prehliadku o archeologických nálezoch pri Bazilike sv. Mikuláša.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne

Zábery z obľúbeného podujatia: Obrazom z Trnavského rínka
20
Galéria
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM