Rastislav Búgel Samospráva

Zavážil aj historický aspekt: Časť Hornopotočnej nepremenujú!

Na programe rokovania Mestského zastupiteľstva v Trnave bol aj návrh premenovania časti Hornopotočnej ulice na Ulicu Jána Pavla II. Malo ísť o trvalú pripomienku návštevy pápeža v Trnave.

Ilustračný obrázok k článku Zavážil aj historický aspekt: Časť Hornopotočnej nepremenujú!
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Ulica v centre mesta je v priamom dotyku s Katedrálou sv. Jána Krstiteľa, kde sa Ján Pavol II. v roku 2003 stretol s veriacimi. Návrh predložili poslanci za KDH. Schválený však dnes nebol.

Podľa spravodajcu materiálu poslanca Rastislava Mráza návrh narazil na pripomienky právnických osôb, ktoré majú sídlo v tejto časti ulice. Zo 40 dotknutých subjektov v dotknutej časti od Pekárskej po Univerzitné námestie sa, ako uviedol Mráz, vyjadrili ôsmi, z nich jeden za 19 obyvateľov objektu U kráľa Ľudovíta.

„Všetky pripomienky boli zamietavé,“ konštatoval. Trnavčania sa odvolávali na finančnú záťaž pri zmene adresy sídla, administratívne zaťaženie a tiež historický aspekt pomenovania ulice.

V hlasovaní bolo 26 poslancov za vypustenie článku o premenovaní ulice z predloženého návrhu na zmenu všeobecne záväzného nariadenia (VZN), 6 poslancov (zväčša KDH) sa zdržalo. Mráz dodal, že mestská rada sa otázkou pomenovania niektorej ulice v Trnave po Jánovi Pavlovi II. bude i naďalej zaoberať a bude hľadať iné možnosti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM