Rôzne

Zdieľané bicykle už aj v Piešťanoch: Cyklisti môžu bezplatne využívať prvých 24

V Piešťanoch majú záujemcovia o bicyklovanie od štvrtka k dispozícii novú službu. Obyvatelia mesta i návštevníci môžu bezplatne využívať 24 modrých bicyklov.

Ilustračný obrázok k článku Zdieľané bicykle už aj v Piešťanoch: Cyklisti môžu bezplatne využívať prvých 24
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Bicykle majú k dispozícii bez registrácií, platieb či kreditných kariet. „Chceme veriť, že sme už v dobe, keď si ľudia budú vážiť, že si môžu požičať zadarmo bicykle a nebudeme ich musieť loviť niekde z rieky,“ uviedla prednostka Mestského úradu v Piešťanoch Denisa Bartošová.

Všetky bicykle sú vybavené základnou výbavou tak, aby mohli jazdiť po všetkých komunikáciách na území mesta. Zabudovaný majú aj systém GPS na sledovanie ich pohybu.

Bicykle si môžu záujemcovia požičať na jednom zo šiestich stanovíšť, ktoré sú umiestnené pri fontáne na železničnej a autobusovej stanici, na Kolonáde na Winterovej ulici, na tržnici na Nálepkovej ulici, pri nákupnom centre sídliska Juh na Krajinskej ulici, v Lodenici a pri Magna Gallery na Teplickej ulici. Každý bicykel je po použití potrebné uložiť na niektorom z určených stanovíšť.

Bicykle na bezplatné používanie poskytla spoločnosť Magna Energia, ktorá zámer iniciovala. Na projekte participuje mesto Piešťany i cyklo-servisná spoločnosť Welo, ktorá zabezpečuje servis bicyklov. Bicykle by mali byť v prevádzke v závislosti od počasia do novembra.

Bezplatné zdieľanie bicyklov pripravuje aj piešťanská radnica, ktorá poskytne desať bicyklov. Radnica sa v rámci výstavby cyklochodníkov medzi Dopravnou a Sasinkovou ulicou, na ktoré získala prostriedky z eurofondov, zaviazala, že zriadi službu zdieľaných bicyklov. Aktuálne sa uskutočňuje verejné obstarávanie na ich dodávateľa. „Stojany na bicykle budú umiestnené pred Piešťanským informačným centrom na Pribinovej ulici, pred železničnou stanicou a na sídlisku Juh,“ uviedla Bartošová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM