Dominika Handzušová Rôzne

Žiaci sa pri prehliadke nenudili: TAKTO vyzeral Deň otvorených dverí na Gos-Sk

Súťaž krásy, ovocný drink či palacinky ku káve. Deň otvorených dverí na odbornej škole gastronómie, obchodu a služieb nebol len prechádzkou po učebniach.

Ilustračný obrázok k článku Žiaci sa pri prehliadke nenudili: TAKTO vyzeral Deň otvorených dverí na Gos-Sk
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Areál Súkromnej strednej odbornej školy gastronómie, obchodu a služieb na ulici Ferka Urbánka otvoril svoju bránu v piatok 28. novembra všetkým záujemcom. Žiaci základných škôl a ich rodičia či výchovní poradcovia si užili prehliadku spojenú s prezentáciou jednotlivých odborov.

Lákavá prezentácia

Každý z nich priblížili spolu s vyučujúcimi či majsterkami samotní úspešní žiaci. Skupinka deviatakov prišla kvôli odboru časníka, no prezentácia hotelovej akadémie ich taktiež zaujala. Dozvedeli sa totiž nielen čo-to o somelierstve, ale aj o exkurzii do pivárne. Hodnotiť najkrajšie účesy pri prezentácii nadstavbového štúdia vlasovej kozmetiky si pri krásnych modelkách netrúfli.

Prišli zabiť čas

S cieľom dozvedieť sa podrobnosti o jedinom odbore tak preleteli svet i Slovensko s budúcimi pracovníkmi marketingu v cestovnom ruchu a prezreli si zaujímavé dekorácie. Nasledovala zastávka pri tvorbe medovníčkov rôznych tvarov a výzdoby. Študenti „Gosky“ tu návštevníkom pripravili drink, ich kolegovia ďalšie občerstvenie spolu s vlastnoručne napečenými koláčmi či palacinkami. Popri tom vyučujúci informovali o jednotlivých predmetoch a vyučovacích jazykoch.

„Chcel by som sa prihlásiť na čašníka. Ale len trojročný, to mi stačí,“ neoplýval ambíciami jeden z deviatakov. Sprevádzal ho kamarát, ktorý vlastne ani poriadne nemal záujem o túto školu. Deň otvorených dverí mu jednoducho poslúžil na to, aby sa „ulial“ z vyučovania. Priznal však, že ho niektoré prvky prezentácie zaujali. „Toto je prvá škola, kde som dostal aj niečo iné ako letáčiky. A škola vyzerá celkom schopne.“

DOD: Súkromná stredná odborná škola Gos-Sk
18
Galéria
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM