Monika Hanigovská Rôzne

Zmena silvestrovského programu: Rodinný ohňostroj sa uskutoční

V Trnave sa predsa dočkajú ohňostroja aj najmenší obyvatelia nášho mesta. O zmene programu informuje trnavská radnica.

Ilustračný obrázok k článku Zmena silvestrovského programu: Rodinný ohňostroj sa uskutoční
Zdroj: TASR

Aj naši najmenší Trnavčania si budú môcť predsa len v závere roka vychutnať Rodinný Silvester na Trojičnom námestí, ktorý začne o 16.30 a následne vyvrcholí detským ohňostrojom o 17.30.

Ako uvádza prostredníctvom svojej stránky mesto Trnava, podujatie bolo pôvodne dva dni pred jeho konaním zrušené. „Agentúra, ktorá Rodinný Silvester pre Mesto Trnavu zabezpečuje, sa ho 29. decembra rozhodla zrušiť po tom, ako vyšlo najavo, že usporiadanie detského ohňostroja o 17.30 hod. by porušilo platné všeobecne záväzné nariadenie, ktoré tento rok prijalo mestské zastupiteľstvo,“ informuje ďalej mesto. V našom meste sa tak mal uskutočniť len polnočný ohňostroj.

Podľa VZN č. 465 o obmedzení používania pyrotechnických výrobkov na území mesta Trnavy je používanie pyrotechnických výrokov počas roka v Trnave zakázané s výnimkou dvoch hodín počas Silvestra, teda v čase okolo polnoci, kedy sa koná celomestský ohňostroj.

„Správa o zrušení celého programu pre deti vyvolala v meste vlnu nevôle. Situáciu sa podarilo vyriešiť zmenou typu pyrotechniky – použitý bude podobný typ ohňostroja, ktorý je však v súlade s VZN,“ informuje ďalej mesto.

Mesto súčasne pozýva všetky deti a ich rodičov aby sa posledný deň v roku 2016 prišli zabaviť na Trojičné námestie a užili si spolu pestrý program i vytúžený ohňostroj.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM