han Krimi

ZNEPOKOJÚCA situácia na cestách: Prvý štvrťrok bol v našom kraji alarmujúci!

Polícia riešila v Trnavskom kraji za prvé tri mesiace roku 2022 celkom 271 nehôd, čo je o 21 viac ako za rovnaké obdobie v predchádzajúcom roku.

Ilustračný obrázok k článku ZNEPOKOJÚCA situácia na cestách: Prvý štvrťrok bol v našom kraji alarmujúci!
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

TASR o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Najviac nehôd sa stalo okrese Trnava. „Išlo o 63 prípadov. Nasledujú okresy Dunajská Streda (56), Galanta (46), Senica (41), Piešťany (25), Hlohovec (22) a najmenej nehôd bolo zaznamenaných v okrese Skalica (18),“ uviedla polícia.

Viac úmrtí

Negatívny nárast zaznamenala polícia aj v počte tragických nehôd. „Hoci začiatok minulého roku bol poznačený lockdownom, prvú nehodu s úmrtím dokumentovali policajti až 16. apríla. Tento rok zomrelo na cestách od začiatku roka už deväť osôb, a to pri siedmich nehodách,“ informoval polícia.

V okrese Dunajská Streda dokumentovala polícia tri nehody a v okresoch Trnava a Galanta riešila dve tragické nehody. Vodiči zavinili úmrtie v piatich prípadoch a chodci boli na vine dvakrát. Ďalších 137 osôb sa pri nehodách zranilo.

Pri každej siedmej nehode zistili policajti u osoby alkohol. Oproti minulému roku sa počet nehôd s alkoholom zvýšil, a to najmä v okresoch Dunajská Streda, Trnava, Piešťany a Skalica. Chodci zavinili v rámci Trnavského kraja päť nehôd a cyklisti sedem. Dvaja chodci v okrese Dunajská Streda a Galanta prišli vlastným zavinením o život.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM