BTW Samospráva

Zverejnili dotazník, cez ktorý sa Trnavčania môžu podielať na oživení sídliska

Podobu vnútroblokov bytoviek medzi Hlbokou, Bučianskou a Tehelnou navrhnú aj jch obyvatelia

Ilustračný obrázok k článku Zverejnili dotazník, cez ktorý sa Trnavčania môžu podielať na oživení sídliska
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Trnava pokračuje v postupnej revitalizácii sídliskových priestorov medzi obytnými domami. Na rad aktuálne prichádzajú tri vnútrobloky medzi bytovkami na Tehelnej, Hlbokej a Bučianskej ulici.

Zámerom mestskej samosprávy je vytvoriť príjemné prostredie, v ktorom budú môcť celé rodiny obyvateľov od detí až po dôchodcov spoločne relaxovať alebo sa venovať rekreačným športom.

Zapojenie občanov do plánovania

„Aby sa tento cieľ podarilo uskutočniť,“ uvádza samospráva na svojej webovej stránke, „mesto postupuje metódou participatívneho plánovania a mieni do zadania pre spracovateľa projektu obnovy dvorov zahrnúť názory, postrehy a nápady obyvateľov.“

Rovnako už postupovalo napríklad pri revitalizácii priestorov obytného súboru na Ulici generála Goliana, štyroch dvorov na Hospodárskej ulici a dvorov Na hlinách medzi domami 42 – 64.

Podobný dotazník je teraz pripravený aj pre občanov bývajúcich na uliciach Tehelnej, Hlbokej a Bučianskej. Je anonymný, skladá sa z desiatich otázok a jeho vyplnenie by malo zabrať len niekoľko minút. Vyplniť sa dá online TU, k dispozícii bude do 8. marca . Respondenti by sa mali vyjadriť k tomu dvoru, pri ktorom bývajú.

Informácie o výsledkoch dotazníkového prieskumu mesto zverejní.

Zdroj: Mesto Trnava
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM